hello world!
Veľkoobchod a maloobchod molitanov a čalúnických potrieb
+421 948 724 404
vojtek@dafera.sk

TECHNICKÁ PENA

Naše technické peny nájdu využitie v mnohých odvetviach. Sú to najmä: obalová technika,dištančné podložky, filtrácia vody a čistenie vzduchu.

Technické peny sú na báze pien (PUR, PE, PP, PS, melamín) gumy a korku. Široká škála technológií rezania, kompresných metód a techník, ako sú CNC vyrezávanie, šikmé rezanie, zaobľovanie, vysekávanie nám umožňuje poskytnúť našim penam požadovanú funkciu a formu. Naše peny sú k dispozícii vo viacerých verziách so zníženou horľavosťou, antistatické a pod.

Polyuretánové peny

Klasická polyuretánová pena

Sú vyrobené z kvalitných materiálov s vynikajúcimi vlastnosťami a slúžia hlavne ako čalúnický materiál. Svoje využitie nájdu aj ako výplne škatúľ, tašiek, debien a pod. Disponujú náležitou pevnosťou a zároveň aj pružnosťou potrebnou na eliminovanie nárazov a tlmenie vibrácií. Sú neodmysliteľným materiálom pre vystužené obaly cenného tovaru.

Hustota našich klasických pien sa pohybuje v rozmedzí od 15 kg/m3 do 130 kg/m3, tvrdosť od 1.3 KPa do 13 kPa.

Použitie:
 Možno ich využiť v obalovej technike, na tlmenie vibrácií, tesnenie, v textilnom priemysle na plameňové laminovanie, čalúnenie.

Filtračné peny s otvorenými bunkami

Filtren

Filtren® T a TM je ideálny pre mechanickú a biologickú filtráciu vody. Kalibrovaná veľkosť pórov a otvorená štruktúra zaručujú stálosť filtračných parametrov. Filtren® T a TM je netoxický. Používa sa na akvarijné filtre a biologické filtre s mikrobiologickú násadou.

Bulpren

Bulpren® S sú štandardné filtračné peny, ktoré sa používajú na všeobecnú filtráciu vzduchu. Všetky peny typu Bulpren sú odolné voči vode, benzínu, lúhom, pracím prostriedkom, rope a mazivám. 

Kalibrovaná veľkosť a otvorenosť buniek zaisťuje stálu účinnosť pri filtrovaní, pričom trojrozmerná sieť dovoľuje použitie pri vysokom stupni prašnosti, bez toho aby sa podstatne prejavila tlaková strata. Penu je možné vytrepať, prať. Potom je ju možné použiť opakovane.
filtrenbulpren

Kompozitná polyuretánová pena

Heterogénne peny sú recyklované polyuretánové penové produkty: vyrábajú sa zo zvyškov peny vznikajúcich pri výrobe penových blokov, špeciálnou technológiou, vyvinutou priamo pre tento účel. Čo sa týka ich vlastností, nie sú až tak pružné a ich tvrdosť a hustota je vyššia oproti ostatným typom polyuretánových pien. Ponúkame ich skutočne v širokom sortimente, od úplne ľahkých pien s hustotou 40 kg/m3 až po materiály s hustotou 750 kg/m3. Najväčší dopyt je na heterogénne peny s hustotou 100 – 200 kg/m3.

Použitie: výroba športových potrieb, nábytku, obuvi. Odporúčame ich aj ako akustickú izoláciu pod parkety a metrážne koberce, na znižovanie hrmotu strojov vo výrobe a aj na balenie ťažkých predmetov.

Polyetylénové peny s uzavretými bunkami

Cross Linked PE

(priestorovo sieťované PE peny – technické využitie)

Peny Cross Linked PE s chemicky priestorovo sieťovanými, uzavretými bunkami, sú typy s vynikajúcou a veľmi jemnou štruktúrou buniek. Naša firma spracováva len vysokokvalitný polyetylén a EVA kopolyméry.

PE peny tohto typu možno tepelným formovaním ľahko tvarovať, vodu nasávajú len minimálne, majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, dobre pohlcujú vibrácie, majú nízku priepustnosť pre pary, sú odolné voči poveternostným podmienkam a všeobecne aj voči chemickým látkam.

Použitie: Automobilový priemysel, akustika, letecký priemysel, domáce potreby, stavebný priemysel, elektronika, obalová technika, športové potreby a potreby pre voľný čas.

Expanded PE - EPE

(PE peny s hrubými bunkami – hlavne pre obaly)

PE pena s uzavretými bunkami, bez priestorového sieťovania. Existujú dva druhy, aplikované ako celok a laminované. U laminátových pien sa potrebná hrúbka dosiahne laminovaním tenších 5 alebo 10 mm hrubých dosiek. Oproti PE pene cross linked možno jej odpad po zomletí znovu využiť.

Použitie: Je obľúbeným obalovým materiálom, lebo pri relatívne nízkej hmotnosti možno dosiahnuť oporu vysokej úrovne. Pri vhodnom recyklačnom systéme možno obaly vyrobené z tohto PE ľubovoľne krát znovu využiť.

Gumené peny

EPDM Gumová pena

Naša ponuka je spestrená prírodnými a syntetickými gumovými penami EPDM s uzavretými a s polo uzavretými bunkami. Hlavné vlastnosti: vysoká tepelná odolnosť, výborná UV a ozónová odolnosť, malé trvanlivé zmeny tvaru.

Použitie: Dištančné podložky, tesnenia, uzatváracie prvky, tlmiče chvenia, tlmenie hluku (EPDM s polo uzavretými bunkami).

dafera logo
Dafera © 2021